امام رضا(ع)
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 شهریور 1392 توسط امیررضا امیری نژاد | نظرات ()


زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی كه از حضرت رضا علیه السلام اذن دخول می‏طلبید، بگویید:

 

« أ أدخل یا حجة الله؟ ای حجت خدا، آیا وارد شوم؟»

به قلبتان مراجعه كنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه السلام به شما اجازه داده است. اذن دخول حضرت سیدالشهداء علیه السلام گریه است، اگر اشك آمد امام حسین علیه السلام اذن دخول داده اند و وارد شوید.

 

اگر حال داشتید به حرم وارد شوید. اگر هیچ تغییری در دل شما بوجود نیامد و دیدید حالتان مساعد نیست، بهتر است به كار مستحبی دیگری بپردازید. سه روز روزه بگیرید و غسل كنید و بعد به حرم بروید و دوباره از حضرت اجازه ورود بخواهید                                                                         

 

زیارت امام رضا علیه السلام از زیارت امام حسین علیه السلام بالاتر است، چرا كه بسیاری از مسلمانان به زیارت امام حسین علیه السلام می روند. ولی فقط شیعیان اثنی عشری به زیارت حضرت امام رضا علیه السلام می آیند.

 

بسیاری از حضرت رضا علیه السلام سۆال كردند و خواستند و جواب شنیدند، در نجف، در كربلا، در مشهد مقدس، كسی مادرش را به كول می گرفت و به حرم می برد. چیزهای عجیبی را می دید.

زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید، اگر حال داشتید به حرم بروید.

همه زیارتنامه‏ها مورد تأیید هستند. زیارت جامعه كبیره را بخوانیدزیارت امین الله مهم است. قلب شما بخواند. با زبان قلب خود بخوانید. لازم نیست حوائج خود را در محضر امام علیه السلام بشمرید.

 

 حضرت علیه السلام می‏دانند! مبالغه در دعاها نكنید! زیارت قلبی باشد. امام رضا علیه السلام به كسی فرمودند:  

«از بعضی گریه‏ها ناراحت هستم »
طبقه بندی: سیره اخلاقی امام رضا علیه اسلام، 
این قالب توسط بلاگ اسکین طراحی و توسط شیعه تولز ویرایش شده است برای دریافت کد کلیک کنید
بلاگ اسکین                                   شیعه تولــز